Północnokoreańska dyktatura zarabiała na dostawach broni dla rosyjskiej armii oraz wysyłaniu oddziałów na front. Tylko za skierowanie swoich żołnierzy do walk w obwodzie kurskim od jesieni 2024 roku Pjongjang otrzymał od Moskwy ponad 600 mln dolarów (ok. 2,16 mld zł).